voip

voip-services

Voice on Internet Protocol یا به اختصار VOIP اصطلاحی است که برای فناوری تبدیل سیگنال های آنالوگ صوتی به داده های دیجیتال که از طریق اینترنت منتقل می شوند به کار می رود. با این روش می توان یک ارتباط اینترتی استاندارد برای برقراری ارتباطات تلفنی درون سازمانی و راه دور برقرار کرد. سیستم VoIP جایگزین سیستم های قدیمی مانند سانترال و PBX است و شما را از شرکت های تلفنی بی نیاز خواهد کرد و تنها هزینه ی پرداختی هزینه ISP می باشد. به همین دلیل VoIP به عنوان یک تکنولوژی فوق العاده مؤثر در کاهش هزینه های ارتباطی مورد توجه مدیران قرار گرفته است.

بسياري از سرويس­هاي VoIP امكان بررسي Voicemail شما را از طريق اينترنت و يا توسط فايل پيوست نامه الكترونيكي كه به كامپيوتر يا PDA شما ارسال شده است را مي­ دهد. براي مديران شبكه، سيستم تلفن VOIP به اين معني است كه به جاي دو شبكه تنها با يك شبكه روبرو هستند. جابجايي سيستم VoIP نيز به آساني صورت مي­گيرد. اين بدين دليل است كه اكثر سيستم­هاي تلفن مورد استفاده در شبكه VOIP داراي رابط Web بوده و به راحتي توسط مدير شبكه قابل مديريت هستند. 

شرکت نوآوران اندیش نیز با کسب نمایندگی از ساعیان ارتباط تهران اقدام به فروش انواع کارتهای تلفنی، گیت وی، تلفن های IP برندهای معتبر جهانی از جمله Sangoma، OpenVox، Yeastar، Akuvox و … می کند و با تکیه به نیروی متخصص خود در این زمینه، در نصب و راه اندازی سیستم های تلفنی مبتنی بر VoIP گام برداشته است.